چهارشنبه, 30 خرداد 1397

بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت روز جهانی قدس

انتخابﺁﺧﺮﯾﻦ ﺟﻤﻌﻪ ﻣﺎﻩ ﻣﺒﺎﺭﮎ ﺭﻣﻀﺎﻥ بعنوان ﺭﻭﺯ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻗﺪﺱ، آیتی الهی و ﺣﺮﮐﺘﯽ ﭘﺮﺑﺮﮐﺖ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺩﺭﺍﯾﺖ معمار کبیر ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﺣﻀﺮﺕ ﺍﻣﺎﻡﺧﻤﯿﻨﯽ‏ (ره)آغاز شده ﻭ ﺳﺮﭼﺸﻤﻪ ﺣﺮﮐتی ﻋﻈﯿﻢ ﻭ ﻭﺣﺪﺕ ﺁﻓﺮﯾﻦ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺍﺳﻼﻡ ﮔﺸﺖ.

 این روز یادآور یک تکلیف اسلامی و انسانی به همه مسلمانان و مردم آزاده جهان است تا با برگزاری مراسمی نمادین، با شکوه و گسترده ، حمایت خود را از حقوق قانونی مردم فلسطین و مخالفت با اشغالگران صهیونیستی اعلام نمایند.

امروز روزی است که نماد وحدت و همدلی مسلمانان و آزادگان جهان است. فریاد آزادیخواهی ملت مظلوم فلسطین و طنین‌انداز نفرت از استکبار جهانی است.

 ابتکار امام خمینی (ره) در پدید آوردن روز جهانی قدس و عرصه‌ای برای نمایش قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی، امروز منجر به ابراز وجود و احساس اقتدار ملت‌های حق طلب و آزادیخواه در مقابل قدرت‌های استکباری و استعمارگر در اقصی نقاط عالم شده است.

اکنون، امت اسلامی ثمره دلنشین انقلاب اسلامی ایران را در تمام عرصه‌های جهانی با تمام وجود احساس می‌کنند و باعث غرور و سرفرازی ماست که میراث‌دار انقلابی هستیم که مایه الهام تمامی ملت‌های آزاده جهان است. انقلابی که با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همچنان از شادابی و طراوت برخوردار است. طراوتی که در فضای دانشگاهی کشور بیش از هر جای دیگری ملموس است. فرزندان غیور این مرز و بوم در عرصه دانشگاه و علم همگام با ملت سرافراز ایران اسلامی هر روز برگ زرین دیگری را به کتاب انقلاب اسلامی می افزایند.

 اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز همگام با «دولت تدبیر و امید» و همراه با دانشگاهیان سراسر کشور ضمن همبستگی با ملت فلسطین و دفاع از آرمانهای آنها، بار دیگر تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به ملت و سرزمین فلسطین را شدیدا محکوم کرده و امسال هم در لبیک به فرمان امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پرشورتر  از هر سال در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور داشته و همراه با همه آزادگان جهان شعار رهایی قدس از چنگال جنایتکاران را سر خواهند داد.

 

 

روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی